Stavba kachlových kamen sporáky, pece
Stavba krbů kachlové, pískovcové
KASCHÜTZ obchodní zastoupení

Zdravé klima v místnosti

Díky vysokému podílu záření, které je podobné tepelnému záření slunce, nemusí být vzduch tak silně ohříván, jako při konvekčním topení. Nízký rozdíl teplot mezi stěnou a vzduchem v místnosti ( 2-4°C) a vyšší vlhkost vzduchu (40-60%) výrazně přispívají k příjemnému pocitu ( citelně méně bolestí hlavy, horeček, únavy atd.) a k vyrovnanému tepelnému poměru mezi tělem a prostorem. Různé konstrukční tvary nadto zaručují také nejmoderněkší využívání energie při každém využívání tepla.

Akumulační kachlová kamna

U základních kachlových kamen se vyzdívá šamotovými cihlami jak prostor topení, tak také připojené keramické tahy, kterými jsou topné plyny vedeny.

Akumulační kachlová kamna - Akumulační kachlová kamna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kombinovaná kachlová kamna

Kombinovaná kachlová kamna jsou kombinací teplovzdušných kamen a akumulačních kamen. Uvnitř kachlových kamen je litinová topná vložka s vestavěným systémem tahů ze šamotu. Horké kovové plochy vložky zahřívají vzduch v prostoru, zatímco kouřové plyny jsou vedeny připojenými keramickými tahy a tyto tedy zahřívají, tak, jak je to u akumulačních kamen.

Kombinovaná kachlová kamna - Kombinovaná kachlová kamna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Teplovzdušná kachlová kamna

Základním principem teplovzdušných kamen je rychlé vytvoření teplého vzduchu a jeho předání do  místnosti. Studený vzduch v místnosti se zahřívá na topné vložce s litinovým výměníkem pro dodatečné ohřívání a je veden vzduchovými otvory zpět do místnosti ( možno také víc místností).

Teplovzdušná kachlová kamna - Teplovzdušná kachlová kamna