Stavba kachlových kamen sporáky, pece
Stavba krbů kachlové, pískovcové
KASCHÜTZ obchodní zastoupení

Izolace Grenaisol

Bohužel stále velká část veřejnosti neví, nebo nevěnuje pozornost správným stavebním a izolačním materiálům pro krby a kachlová kamna. To platí bohužel i pro velkou část stavebních,  nebo jiných realizačních firem, které stále používají naprosto nevhodné materiály.
Často tak dochází k různým zápachům, nebo sprašování do interiérů Vašeho domu. To bohužel není zdaleka to nejhorší. Částice, které se potom díky rozvodu horkého vzduchu dostávají do interiéru dýcháte.  Tyto uvolňované látky jsou velmi často karcinogenní (rakovinotvorné).
Krb s uzavíratelnou krbovou vložkou má uvnitř krbové obestavby  okolo  400°C. Nevhodné jsou různé vaty i desky, které chrání hliníková fólie. Ty jsou lepeny lepidlem, které odolává často jen teplotám 100°C. To znamená, že lepidlo se odpařuje a zapáchá. Fólie se odlupuje a dochází k uvolňování  velmi nežádoucích zdraví škodlivých látek!
Ytong, Hebel a sádrokarton je samozřejmě také nevhodný. Nevydrží dlouhodobé tepelné namáhání a vykazuje také výše zmíněné nežádoucí vlivy. Sádrokarton není vhodný ani protipožárný. Slovo protipožární v tomto případě znamená, že dokáže odolávat delší čas ohni, než dojde k jeho vzplanutí. Pro stavbu krbu je tedy také nevhodný.
Sami zastáváme názor, že stavba krbů a kachlových kamen náleží pouze profesionálům.

Grenaisol

desky grenaisol - desky grenaisol produkty - produkty

 

Izolační deky GRENAISOL jsou vyráběny z expandovaného verminculitu, a speciálního anorganického pojiva, které zabezpečuje vysokou odolnost proti vysokým teplotám do do 1250°C a tepelným šokům. Deska je zdravotně nezávadná a neobsahuje žádná asbestová, skleněná, nebo minerální vlákna. Má dostatečnou pevnost a mechanickou stabilitu, vysokou odolnost s vysokým elektrickým odporem a nízkou tepelnou vodivost.

Díky vlastnostem těchto desek nejen zdravě postavíte  (nehořlavý, ekologický, přírodní materiál) , ale zabezpečíte i dostatečnou izolaci krbu nebo kachlových kamen v jednom stavebním úkonu. Tím zbytečně neztrácíte tepelnou energii vytvořenou zdrojem tepla na vytápění obvodových stěn domu či jiných konstrukcí a teplo je využito pouze k vytápění místností. Využití desek Grenaisol se oproti samotné izolaci značně rozšiřuje neboť je můžete přímo obkládat, barvit nebo natáhnout tenkostěnnou omítku. Tím si šetříte spoustu času i financí. Desky GRENAISOL jsou pevné a disponují  výbornou izolační schopností. Potřebujete relativně malou tloušťku materiálu oproti jiným běžným izolačním materiálům, čímž si také šetříte drahocenné místo v interiéru. Perfektně se s deskami manipuluje. Desky Grenaisol jsou velmi stálé, nedochází k žádným změnám jak při vysokých, tak nízkých teplotách. Likvidace je předepsána jako u běžného stavebního odpadu.
Zpracování se provádí běžnými nástroji na dřevo (ruční pila, aku  vrtačka, sponkovačka, brusná mřížka na sádrokarton apod.).  Při práci dochází opravdu k minimální prašnosti !
Grenaisol je opatřen na jedné straně aplikačními drážkami, které se postarají o perfektní přilnutí kamnářské perlinky,omítek apod

drážkování grenaisol - drážkování grenaisol
kontaktní formulář

www.grenaisol.cz